Gündem

Belçika’da Uçak’ta Unutulan 3 Ayı Soğuktan Öldü

Belçika'nın Liège havaalanında 21 Ocak'ta meydana gelen kar yağışı ve soğuk dolayısıyla uçakta bırakılan 3 tembel ayı öldü.
Esra Çelik
31 Ocak 2023
Liège havaalanında 3 tembel ayı soğuktan öldü. @shutterstock

Belçika’nın Liège havaalanında Peru’dan Katar’a gitmekte olan transit bir uçakta, kar yağışı ve soğuk dolayısıyla ilgilenilmeyen 3 tembel ayı donarak öldü.

Medyaya yansıyan bilgilere göre, uçakta toplam 9 tembel ayı bulunuyordu. Katar’a gitmek üzere Peru’dan gelen uçağa kar yağışı dolayısıyla müdahale edilmemesi sebebiyle hayvanlar donarak öldü.

Haberi veren SudInfo gazetesi ilk haberinde ölen hayvanların tembel hayvanlar olduğunu bildirirken, ölen hayvanların daha sonra tembel ayılar olduğu tespit edildi.

Tembel ayıların en düşük 20-25 derecede yaşadığı, Liège havaalanında personelin zamanında müdahale etmemesi sebebiyle soğuk havadan öldüğü bildirilirken, havaalanındaki ilgili daireler de birbirlerini suçladı.

Valon Bölgesi Hayvan Refahı Bakanı Céline Tellier, Bel-RTL radyosuna yaptığı açıklamada, olayın derinlemesine araştırılacağını bildirdi ve ”Kim yanlış yaptıysa, cezaları verilecektir.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş