Gündem

Hasene ve IGMG Deprem Yardımları Depremzedelere Ulaştırıldı

“Burada her şeye ihtiyaç var.” diyen Hasene uluslararası insanî yardım derneğinin İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) ile koordineli bir şekilde deprem bölgesine acilen gönderdiği yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
07 Şubat 2023

Türkiye’deki deprem bölgesine Avrupa’dan giden Hasene ve IGMG yardım heyeti, acil yardımların ilk bölümünü Adana, Osmaniye ve Hatay’ın İskenderun ilçelerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Heyet ayrıca Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile koordineli olarak hangi deprem bölgesinde hangi yardım malzemesinin dağıtılması gerektiğini ve bu yardımların nasıl ulaştırılabileceğini araştırıyor.

Hasene uluslarası insanî yardım derneği ve İslam Toplumu Milli Görüş, Türkiye’deki deprem bölgesine acilen 1 milyon Euro’luk nakdi yardım gönderme kararı almıştı.

“Her Şeye İhtiyaç Var”

Heyette yer alan IGMG Genel Sekreter Yardımcısı Murat Gümüş, İskenderun’da evlerin kâğıt gibi yıkılmış olduğunu, ekmek ve su gibi temel gıdalarla, battaniye ve çocuk bezi gibi her şeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Gümüş, özellikle İskenderun ve Antakya’da insanların depremin şokuyla olup biteni değerlendirmekte zorlandığını bildirdi.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulunan ve 10 yıldız hizmet veren Mobil Fırın’ı deprem bölgesine gönderen Hasene ve IGMG deprem yardım koordinasyon heyeti, ulaşım altyapısının bozulması sebebiyle ulaşımda sıkıntı çekildiğini ve deprem bölgesinde her şeye ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş