Gündem

Düsseldorf Bölgesi Hafızlık Öğrencileri 9 Bin 100 Euro Deprem Yardımı Topladı

IGMG Düsseldorf Bölgesi Hafızlık Kurumu bünyesindeki 250 hafızlık talebesi, yaptıkları deprem yardımı kampanyasında 9 bin 100 Euro yardım topladı. Köln'de ise iki kardeş kumbara harçlıklarını bağışladı.
21 Şubat 2023

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Düsseldorf Bölgesi Hafızlık Kurumu’nda Kur’an-ı Kerim ve öğrenen ve hafızlık yapan öğrenciler deprem yardım kampanyası yaptı. Kampanyada 9 bin 100 Euro yardım toplandı.

Düsseldorf bölgesine bağlı Duisburg Mevlana ve Rheinhausen hafızlık kurslarının yanı sıra Remscheid ve Willich hafızlık kurslarında okuyan 250 öğrenci öncelikle kendi harçlıklarından olmak üzere deprem yardımı topladı. Gittikleri okullarda ve camilerde de satışlar yaparak deprem yardımı toplayan hafızlık kurumu talebeleri ayrıca depremde vefat edenler için Kur’an-ı Kerim de okudu.

Merhamet Duygusunu Aşılamak İstedik

Düsseldorf Bölgesi Hafızlık Kurumu yöneticisi Talip Toklu hafızlık kursu talebelerinin hem maddî hem de manevî yardım yapmalarının kendilerini sevindirdiğini, eğitim sürecinde talebelere infak, hayır yapmak ve merhamet duyusunu aşılamaya çalıştıklarını söyledi. “Elhamdulillah talebelerimizde merhamet ve yardımlaşma duygusunun yerleştiğini, öncelikle kendi günlük harçlıklarını vererek topladıkları deprem yardımlarıyla görmekten dolayı seviniyoruz.” diyen Talip Toklu, deprem yardımlarını 250 hafızlık talebesinin 29 hocayla birlikte gerçekleştirdiğini bildirdi.

Çocuklar Kumbaralarındaki Harçlıkları Bağışladı

Köln’de ise deprem bölgesindeki enkazdan çıkan çocuk görüntülerinden etkilenen Muhammed Batır ile Naciye Batır kardeşler, kumbaralarından çıkan 111 Euro’yu deprem bölgesine gönderilmesi için Hasene  insani yardım derneğine teslim etti.  Köln Bölge İnsani Yardım ve Sosyal Hizmetler Başkanı olan ve aynı zamanda Hasene Köln Sorumluluğunu yürüten Cevat Balkan, deprem nedeniyle çok sayıda bağış aldıklarını ancak bu çocuklarının bağışının ve samimiyetinin kendini çok etkilediğini belirtti. Balkan, depremin ilk gününden beri  kadın, erkek, çocuk çok sayıda kişinin kendi imkânları dahilinde depremzedelere yardım gayretinde olduğunu kiminin yiyecek satarak kiminin doğrudan maddi destekte bulunduklarını anlatarak emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Muhammet ve Naciye Batır kardeşler kumbara harçlıklarını bağışladı.

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş