Gündem

Hasene, Suriye’deki Depremzedelere 8 Tır Deprem Yardımı Ulaştırdı

Hasen yaradım derneği Suriyeli depremzedelere ilaç, gıda, hijyen ve kıyafet malzemelerinin yanı sıra, soba, odun ve kömür yüklü 8 Tır gönderdi. Hasene, mobil kliniği de Suriye’de hizmet verecek.
21 Şubat 2023

Hasene uluslararası yardım derneği, Suriye’deki depremzedelere 8 TIR yardım malzemesi ulaştırdı. Yardımlar, İslam Toplumu Millî Görüş Kanadan Bölge Başkanı Dr. Asım Hoca başkanlığındaki bir Hasene heyeti tarafından ulaştırdı. Heyette IGMG Genel Başkan Yardımcısı ve İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç da yer aldı.

Hasene Suriye deprem yaradımı ilk etapta 8 TIR ile gönderildi. Gıda, battaniye, hijyen malzemeleri, kılık kıyafet, soba, kömür ve odundan oluşan 8 TIR Cilvegözü sınır kapısından çıkış yaptı.

Mobil Klinik Suriye’ye Gönderildi

Hasene’nin Kahramanmaraş’ta konuşlandırılan mobil kliği, Suriye yardım seferberliği programı çerçevesinde Suriye’ye yönlendirildi. Hasene Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Altaş, mobil klinikte Kanada Bölge Başkanı Dr. Asım Hoca ile birlikte 3 doktorun görev yapacağını, ayrıca, bölgedeki Suriye’li doktorların da klinikte tedavi yapacaklarını bildirdi.

Hasene mobil kliniğinin yanı sıra bölgeye ayrıca bir TIR dolusu da ilaç sevki yapıldı.

Soba, Odun ve Kömür Yardımı

Hasene uluslararası insanî yardım derneği Suriyeli depremzedelerin acil kullanımı için soba, odun ve kömür yüklü 2 TIR’ı da Suriye’ye gönderdi.

Soba, odun ve kömürler öncelikle ısınma imkânı olmayan mültecilere verilecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş