Gündem

Almanya’da 16 Yaşındaki Sinan Silahlı Saldırıda Ağır Yaralandı

Almanya’da 16 yaşındaki Türkiye kökenli genç Sinan F. 81 yaşındaki İtalyan komşusu tarafından silahla ağır yaralandı.
01 Mart 2023
@shutterstock

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı Bramsche kasabasında 16 yaşındaki türkiye kökenli genç Sinan F. 81 yaşındaki İtalyan komşusu tarafından silahla ağır yaralandı.

Olay salı günü Martinus İlkokulu yakınlarında sokak ortasında meydana geldi. Savcı Alexander Retemeyer, Sinan ve annesinin, önceden restoran işleten Giuseppe Del B. ile komşu oldukları açıkladı. Sinan ve annesinin, saldırganın üst katında yaşadığı ve aralarında uzun zamandır gürültü yüzünden defalarca tartışma çıktığı kaydedildi.

3 el ateş etti

Olaydan bir gün önce de iki komşu arasında tartışma yaşandığı öğrenildi. Olay günü ise İtalyan komşu Giuseppe Del B.’nin yanına tabanca alarak Sinan’ı takip ettiği ve okul yakınlarında 3 el ateş ettiği açıklandı. Kafasından aldığı kurşunlarla ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve yaşam mücadelesi veren gencin durumunun hâlâ kritik olduğu belirtildi.

Gündüz vakti sokak ortasında meydana gelen saldırıyı gerçekleştiren 81 yaşındaki İtalyan asıllı komşu Giuseppe Del B. ise Sinan’a ateş ettikten sonra intihar etmeye kalktı. Olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alınan Giuseppe Del B., yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş