Gündem

IGMG ve Hasene’den Deprem Bölgesindeki Çocuk ve Engellilere Destek

İslam Toplumu Millî Görüş ve Hasene Yardım Derneği’nin deprem bölgesindeki yardımları sürerken, son olarak Hatay’da Hasene Psikososyal Destek Hizmetleri faaliyete geçti.
01 Mart 2023
@Camiahaber

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) ve Hasene Yardım Derneği’nin deprem bölgesindeki yardımları sürüyor. Son olarak Hatay’da Hasene Psikososyal Destek Hizmetleri faaliyete geçti. Hatay merkezli hizmetlerde ortalama 72 metrekarelik bir alanda çocuklara yönelik, travmayı atlatmaları için destek sunuluyor. Buna göre oyun çadırında oyun halkaları, değerler eğitimi, sanat spor gibi etkinlikler faaliyet geçirildi.

“tedavilerinde yardımcı oluyoruz”

Yeni başlatılan çalışmalar arasında ayrıca Engelli Koordinasyon Merkezi var. Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan Hasene Psiko Sosyal Destek Hizmetleri Sorumlusu Cem Elibol, tüm deprem bölgelerine hizmet vereceklerini duyurdu. “Araçlarımızla bizzat Hatay ve civarında da depremzedelerin yanlarına giderek hizmet veriyoruz. Engelli çocuklarımızın tedavilerinde yardımcı oluyoruz.” diye ekledi.

depremzedeler istihdam ediliyor

Söz konusu çalışmalar için ise sosyal pedagog, çocuk gelişimcileri, dini rehber, özel eğitim hocaları ve fizyoterapistlerden oluşan bir ekip kurulduğunun altını çizdi. Personelleri ayrıca depremzedelerden bulmaya çalıştıklarını belirten Elibol, ilk istihdamları gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş