Gündem

Almanya’daki “Paskalya Yürüyüşleri”nde Ukrayna’da Barış İstendi

Almanya’da düzenlenen Paskalya Yürüyüşlerine katılan göstericiler, Ukrayna’da barışın sağlanması çağrısında bulundu.
09 Nisan 2023

Almanya’da Paskalya Yortusu vesilesiyle her yıl ülkenin çeşitli kentlerinde düzenlen barış yürüyüşlerinde Ukrayna için barış çağrısı yapıldı.

Başkent Berlin’de “Savaşı değil, barışı kazanalım” sloganıyla düzenlenen “Paskalya Yürüyüşü” için binlerce kişi Mitte ilçesindeki Elise-und-Otto-Hampel Meydanında toplandı.

Ardından yürüyüşe geçen göstericiler, üzerinde “Barışı isteyenin müzakere yapması lazım”, “Bu bizim savaşımız değil-Savaşı istemiyoruz”, “Ne NATO, ne de Putin”, “Barış şimdi”, Silahsız bir şekilde barışı başaralım” ve “Savaşı durdurun” yazan pankart ve dövizler taşıdı.

Yürüyüş kapsamında yapılan konuşmalarda Ukrayna’da barışın sağlanması gerektiğine vurgu yapılarak, Alman hükümetine Ukrayna’ya daha fazla silah verilmemesi ve Rusya-Ukrayna savaşının sonlandırılması için diplomatik çaba sergilenmesi çağrısında bulunuldu.

Leipzig kentinde de 300 kişinin katıldığı Paskalya Yürüyüşünde Ukrayna ile Rusya arasında ateşkes sağlanması istendi.

Aşağı Saksonya’nın farklı kentlerinde ve Bremen eyaletlerinde düzenlenen yürüyüşlerde de binlerce kişi Ukrayna’daki savaşın bitirilmesi ve Rusya ile Ukrayna arasındaki sorunun diplomatik yollarla çözülmesini talep etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş