Dünya

Namazdan Çıkanların Üzerine Aracını Süren Saldırgan Yakalandı

Kanada’nın Toronto kentinde, sabah namazından çıkanların üzerine aracını süren saldırgan gözaltına alındı.
11 Nisan 2023
@Shutterstock

Kanada’nın Toronto kentindeki York Bölge Polisinden yapılan açıklamaya göre, olay, geçen hafta perşembe günü bölgenin en eski ve en büyük camisi olan Markham İslam Cemiyeti Camisi’nin otoparkında gerçekleşti.

Sabah namazı saatlerinde camiye gelen 28 yaşındaki Sharan Karunakaran, caminin otoparkındaki Müslümanlardan birinin üzerine aracını sürdü.

Markham İslam Cemiyetinden yapılan açıklamada ise, Karunakaran’ın, aracıyla gerçekleştirdiği saldırıdan önce camiye girdiği, cemaate küfürler savurduğu ve Kur’an-ı Kerim’i yırtarak parçaladığı kaydedildi.

Dünya | 11 Nisan 2023 ABD’de Namaz Kıldıran İmama Bıçaklı Saldırı 11 Nisan 2023

Olay, Londra’daki Terör Saldırını Hatırlattı

Cemiyetin açıklamasında, “Şahıs camiden çıktıktan sonra namazdan çıkanların üzerine aracını sürdü. Bu olaydan çok rahatsızız. Özellikle de Londra kentinde 2021 yılında 4 kişilik bir ailenin yaşamını yitirdiği araçlı terör saldırısının yıl dönümü yaklaşırken.” denildi.

Olay sonrası kaçan saldırgan, daha sonra bölge polisince yakalandı. Karunakaran, tehdit etmek, saldırıda bulunmak ve tehlikeli araç kullanmak suçlarından 11 Nisan’da hakim karşısına çıkacak. Polis, saldırganın serbest bırakılmadığını, mahkeme tarihine kadar tutuklu kalacağını duyurdu. (aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş