Gündem

Almanya’dan Deprem Bölgesine Yardıma Koşan Doktorlar Köln’de Buluştu

Almanya’dan Türkiye’ye deprem bölgesine yardıma koşan doktorlar, IGMG Genel Merkez binasında düzenlenen değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıda toplam 27 sağlık çalışanı hazır bulundu.
04 Mayıs 2023
@Camiahaber

Almanya’dan Türkiye’ye deprem bölgesine yardıma koşan doktorlar, İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Merkez binasında bir araya geldi. Hasene Derneği Başkanı Bekir Altaş’ın yer aldığı toplantıda, başta Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Abdurrahman Sağır olmak üzere, Damar Cerrahisi Uzmanı Caner Curuk, Dahiliye Uzmanı Mustafa Karataş, İç Hastalıkları Uzmanı Mustafa Yoldaş ve onlarca doktor da hazır bulundu.

“gerçekten büyük bir işe imza attılar”

@Camiahaber

Deprem bölgesine yardıma koşan ilk doktorlardan Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Abdurrahman Sağır, Camia Haber’e yaptığı açıklamada, özellikle kronik hastaların bölgede tıbbi müdahaleye muhtaç olduğunu belirtti. Bu noktada Mobil Klinik’in büyük fayda sağladığını belirten Sağır, “Acil hastalar hastenelere sevk ediliyor. Biz de mobil klinik ve minibüsle kronik hastalara yardımcı olduk. Yardıma koşan tüm meslektaşlarımdan Allah razı olsun, gerçekten büyük bir işe imza attılar.” diye konuştu.

“depremin etkileri gerçekten çok büyüktü”

Hasene gönüllülerinden Doktor Hasan Basri Ergün ise yaptığı açıklamada, “Oraya gittiğimizde depremin etkileri gerçekten çok büyüktü. Depremin dördüncü günü oradaydık. İhtiyaç durumu azalıncaya kadar tedavilerimizi sürdürdük. Daha sonra Surişye”ye geçiş yaptık.” diye kaydetti.

Bild

Günlük 1000’i aşkın hasta tedavi gördü

Damar Cerrahisi Uzmanı Caner Curuk da yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde toplam 27 sağlık çalışanının  (14 doktor) faaliyette bulunduğunu aktarırken, “Mobil Klinik, çadır hastaneleri ve devlet hastanelerinde söz konusu gönüllü sağlık çalışanları görev yaptı. Günlük 1000’i aşkın hasta tedavi gördü. Ayrıca Suriye’ye de bir ekip gönderildi.” diye kaydetti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş