Toplum

IGMG Camilerinde “Cami Dayanışma Günü” Düzenlendi

Avrupa Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin düzenlediği Cami Dayanışma Günü’nde IGMG camilerinde bağış toplandı.
05 Mayıs 2023

Avrupa Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin (EMUG) düzenlediği Cami Dayanışma Günü’nde İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) camilerinde bağış toplandı. Cuma namazında toplanan bağışlar, cami, eğitim merkezi, okul ve üniversitelere destek veren EMUG derneğinin yeni inşaatları için kullanılacak.

“Herkesi davet ediyoruz”

Camia Haber’e söz konusu Cami Dayanışma Günü ile ilgili açıklamalarda bulunan EMUG Derneği Başkanı İbrahim Yazıcı, “1985 yılından beri dünyanın dört bir yanında camiler inşa ediyoruz. İnşa ettiğimiz camiler de senede bir gün bize yeni inşaatlarımız noktasında destek çıkıyor. Herkesi davet ediyoruz.” diye kaydetti.

“85 cami projesi üzerinde çalışıyoruz”

Yazıcı, özellikle son 2 senedir Japonya ve Amerika başta olmak üzere bir çok projenin çizimini, toplanan bu bağışlar vesilesiyle finanse ettiklerini belirtti. “Mevcut durumda ekibimizle beraber 85 cami projesi üzerinde çalışıyoruz.” diye ekledi.

Cami Dayanışma Günü kapsamında bu destek kampanyasına www.emugev.de internet sitesinden online olarakta bağışlar ulaştırılabiliyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş