Gündem

Almanya’da Yine Bir Müslüman Kadına Saldırıldı

Almanya’nın Dortmund kentinde tren istasyonundaki bir bankta oturan Müslüman biri kadının başına bira şişesi ile vuruldu. Kafası yarılan ve bayılarak yere düşen Müslüman kadın hastanede tedavi altına alındı.
13 Mayıs 2023
@shutterstock

Almanya’da Müslümanlara karşı yapılan saldırılar giderek artmaya başladı. Son olarak, Dortmund merkez tren garında bir bankta oturan Müslüman kadının başına bira şişesi ile vuruldu. Kafasında yarıklar oluşan kadın bayılarak yere düştü.

Müslüman kadın çevredekilerin acil servisi araması sonrasında, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis: “Müslüman Kadın Sarhoşun Yerine Oturmuş olabilir!”

Olaya ilişkin açıklama yapan polis, saldırganın kimliğinin belirsiz olduğunu ancak, Müslüman kadının başörtülü olması sebebiyle değil de, sarhoş kadının banktaki yerine oturmuş olması sebebiyle saldırıya uğramış olabileceğini açıkladı. Polisin bu açıklaması ise tepki topladı.

“Hiç Beklemiyorum, Şok oldum”

Saldırı sonrasında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Müslüman kadın “Dün başıma gelenleri ve şu ana kadar yaşadığım acıyı tarif edemem.” yazdı. Saldırıdan sonra şokta olduğunu belirten kadın, böyle bir saldırıyı hiç beklemediğini de ifade etti.

2022 Yılında Müslümanlara yönelik 569 Saldırı Oldu

Bu arada, geçtiğimiz yıl Almanya’da Müslümanlara ve camilere yönelik 569 saldırı oldu. Saldırganlar ağırlıklı olarak aşırı sağcı gruplara mensup bulunuyor. Kaydedilebilen suçlar arasında internet üzerinden kışkırtma, tehdit mektupları ve kişisel saldırıların yanı sıra mala zarar verme ve duvar yazıları da yer aldı. 25 kişinin yaralandığı saldırılar sonrasında sadece bir şüpheli tutuklanmış bulunuyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş