Toplum

İngiltere’de Sağlık Sorunu: 2 milyon 550 Bin Kişi Çalışamıyor

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, 2 milyon 550 bin kişinin uzun süreli sağlık sorunları nedeniyle çalışamadığını söyledi.
16 Mayıs 2023
@shutterstock

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre, çalışan nüfusun yüzde 6’sına tekabül eden 2 milyon 550 bin kişi, bu yılın Ocak-Mart dönemini kapsayan ilk çeyreğinde uzun süreli sağlık sorunları nedeniyle çalışamadı. Bir önceki çeyreğe göre yaklaşık 100 bin kişi artış yaşanan çalışamayan kişi sayısında etkili olan sağlık sorunları arasında Kovid-19’la ilişkili viral enfeksiyon sonrası yorgunluk ile Kovid-19’un tetiklediği diğer hastalıklar sayıldı.

SAĞLIK SORUNLARINI KOVİD-19 TETİKLEDİ

Gençlerde ise mental sağlık sorunları öne çıkarken, son 3 yılda evden çalışmanın artmasıyla özellikle boyun ve baş bölgesinde görülen sorunlar da sağlık problemleri arasında gösterildi.

İstihdam Araştırmaları Enstitüsü Direktörü Tony Wilson, bu sayıyı “rekor” olarak nitelendirirken, ONS verilerine göre ülkede işsizlik oranı 3,8’le son 18 ayın en düşük noktasına geldiği şubattan sonra martta 3,9’a yükseldi. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş