Gündem

Almanya’da Bir Saldırgan Cami Önüne Kur’an-ı Kerim Yakarak Attı

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Maulbronn beldesinde bulunan Mimar Sinan Camii'nin önüne Kur'an-ı Kerim yakılarak atıldı.
11 Temmuz 2023

Almanya’da camilere ve Müslümanlara saldırılar sürüyor. Son olarak Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Maulbronn beldesinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camii’nin önüne Kur’an-ı Kerim yakılarak atıldı.

Cami yönetimi saldırının 8 Temmuz gecesi saat 00:46 sularında anayol üzerinde seyir halinde bulunan bir araçtan caminin önüne Kur’an-ı Kerim yakılarak atıldığını bildirdi.

Kamera Kayıt altına aldı

Maulbronn DİTİB Mimar Sinan Camii Başkan Yardımcısı Osman Adıbelli, saldırı sonrasında caminin kamera kayıtlarının incelendiğini ve kayıtlarda bir saldırganın aracından alevli bir şey fırlattığının görüldüğünü bildirdi.”Saat 04.45 sularında sabah namazına gelen cemaatimiz caminin giriş kısmında bunun yakılan bir Kur’an-ı Kerim olduğunu fark etti. Hemen camimizin din görevlisine ve dernek yönetimine bilgi verildi.” diyen Adıbelli, “Kameralardan alınan görüntüler üzerinden caminin önüne gelen aracın farları kameraya çarpması sebebiyle ne plakası ne de saldırganların kaç kişiden oluştuğunu bilmiyoruz” diye konuştu.

Cami yönetimi saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Saldırıdan büyük üzüntü ve endişe duyduklarını dile getiren başkan yardımcısı Adıbelli, saldırı sonrası kamera kayıtları ve yakılan Kur’an-ı Kerim ile polise ihbarda bulunduklarını ve hukuki olarak işin takipçisi olacaklarını söyledi.
Olayla ilgili polis inceleme başlattı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş