Gündem

Almanya’da Sığınmacı Tartışması: “Sığınmacılar Kamu Yararına Çalışsın”

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki yerel siyasetçiler, ülkedeki sığınmacıların kamu yararına işlerde çalıştırılmalarını talep etti.
27 Temmuz 2023

Hristiyan Demokrat Birlik Parti’li (CDU) Baden-Württemberg eyaleti İl Meclisleri Başkanı Joachim Walter, meclis toplantısında yaptığı açıklamada, “Sığınmacıların alternatif olarak kamu yararına faaliyet gösteren kuruluşlarda da çalışmaları, sosyal kabul açısından ve bizim için önemli olacaktır.” dedi.

Toplum | 3 Temmuz 2023 Almanya’da İş Gücü Açığı Büyüyor: “Yılda 1,5 Milyon Göçmene İhtiyaç Var” 3 Temmuz 2023

“Devlet ihtiyaç duyanlara yardım eli uzatıyor”

Baden-Württemberg Belde Meclisleri Başkanı Steffen Jaeger de belde meclisi toplantısında ülkedeki sığınmacıların durumuna değindi. Jaeger, Almanya’nın yardıma ihtiyaç duyanlara el uzattığını belirterek, “Devlet, her bireyin kendi imkanları ölçüsünde toplumun başarısına da katkıda bulunmasını bekleyebilmelidir. Örneğin, kamu yararı işleriyle.” ifadelerini kullandı.

“yardım alan göçmenlere daha az ödeme yapılsın”

Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Federal Meclis Grup Başkanı Alexander Dobrindt ise Almanya’da çalışmak istemeyen göçmenlerin olduğuna işaret ederek, sosyal yardım alan göçmenlere daha az ödeme yapılmasını önerdi. Dobrindt, “Çalışmak, uyuma katkının bir parçasıdır. Bu öneriler kabul edilmezse, yapılan parasal yardımlar da azaltılmalıdır.” diye konuştu. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş