Gündem

Hindistan’da Müslüman Öğrenciye Şiddet Uygulanan Okul Kapatıldı

Hindistan Eğitim Bakanlığı, Müslüman öğrencinin sınıf arkadaşlarınca tokatlandığı okulun geçici olarak kapatıldığı bildirdi.
28 Ağustos 2023
@shutterstock

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde bir öğretmenin 7 yaşındaki Müslüman öğrenciyi aşağılaması ve sınıf arkadaşlarına tokatlatması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, okulun geçici olarak kapatılmasına karar verildi.

Hindistan Gündem | 6 Temmuz 2023 Hindistan’da Müslüman Genci Katledenlere Ödül Gibi Ceza! 6 Temmuz 2023

India Today’in haberine göre, Hindistan Eğitim Bakanlığı, söz konusu okulun “çalışma izninin geri alınacağını” ve soruşturma sonuçlanana kadar okulun kapalı kalacağını bildirdi.

“Yaptıklarımdan utanmadım”

Okul hakkında, “Eğitim Bakanlığının kriterlerini karşılamadığı” gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Kapatılan okuldaki öğrencilerin devlet okullarına veya civardaki diğer okullara nakledileceği bildirildi.

Öte yandan Müslüman öğrenciyi tokatlamaları için emir veren öğretmen Tripta Tyagi, bir yerel televizyon kanalına verdiği demeçte, “yaptıklarından utanmadığını” söyledi.

sosyal medyada tepki çekti

24 Ağustos’ta Hindistan’ın en kalabalık eyaletinin Muzaffarnagar şehrine 30 kilometre uzaklıktaki Kubbapur köyünde Tripta Tyagi isimli öğretmenin, sınıf arkadaşlarının önüne çıkardığı 7 yaşındaki Müslüman çocuğu dininden dolayı aşağıladığı ve diğer öğrencilerden sırayla ona tokat atmalarını istediği video, sosyal medyada yayılmıştı. (aa,c)

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş