Gündem

Almanya’da Otobüste Müslüman Kadına Saldırı: Başörtüsünü Yırtmaya Çalıştı

Bremerhaven'de Müslüman bir kadın otobüste ırkçı hakaretlere maruz kaldı. Kadının birisi Müslüman kadına saldırarak başörtüsünü yırtmaya çalıştı.
18 Eylül 2023
@shutterstock

Almanya’nın Bremerhaven kendinde bir kadın, otobüsteki Müslüman bir kadına hakaret etti ve başörtüsünü yırtmaya çalıştı.

Polis soruşturma yapıyor

Saldırı, Bremerhaven’in Wulsdof semtinden şehir merkezine doğru giden 506 numaralı hatta meydana geldi. Güvenlik kameralarıyla görgü tanıklarının ifadelerini alan polis, mağdur Müslüman kadına ulaşarak olayı aydınlatmak istiyor.

Videoda 62 yaşındaki bir kadının Müslümana bir kadına vurmaya ve başörtüsünü yırtmaya çalıştığı görülüyor. Videoda saldırganın hiçbir sebep yokken yanında çocuğu ile seyahat eden Müslüman kadına karşı yüksek sesle ırkçı hakarette bulunduğu ve vurmaya çalıştığı belli oluyor.

Sürekli Hakaret Etti

Mağdur Große Kirche durağına geldiğinde çocuğuyla birlikte otobüsten inerken arkasından da bağırarak saldırgan kadın indi. Saldırganın sürekli hakaret etmesi ve Müslüman kadınla çocuğuna saldırmaya devam etmesi üzerine olay yerinde bulunan şahitler saldırgana engel olmaya çalıştı.

Görgü şahitleri durumu polise bildirdi. Mağdur Müslüman kadının kişisel bilgilerine ise ulaşamadı.

Polis mağdur Müslüman kadının bilgilerine ulaşarak olayı aydınlatmaya çalışıyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş