Gündem

Almanya’da Aşırı Sağa Para Verenlere Sıkı Takip Geliyor

Almanya İçişleri Bakanlığı sağcı örgütlere yapılan mali desteklerin peşine düşecek. Kimin hangi sağ örgüte yardım yaptığı ortaya çıkarılacak.
26 Ocak 2024
@shutterstock

Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, aşırı sağa karşı mücadelede aşırı sağcı çevrelerdeki kişisel ve mali bağlantıların ortaya çıkarılması için daha fazla çalışılacağını açıkladı.

Medyaya yaptığı açıklamada “Aşırı sağcı ağlardaki kişisel ve mali bağlantıları aydınlatmak ve ortaya çıkarmak bizim için yüksek bir önceliktir.” diyen Federal İçişleri Bakanı Faeser Anayasayı Koruma Dairesi’nin son bir buçuk yılda mali soruşturmalara yönelik kaynaklarını önemli ölçüde genişlettiğini bildirdi.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ‘Kimlikçi Hareket’ten (Identitären Bewegung) sağ kanattaki partilerle derneklere ve onları paralarıyla destekleyen girişimcilere veya özel kişilere kadar herkesin tespit edileceğini de bildirdikten sonra “Aşırı sağcı örgütlere bağış yapan hiç kimse ortaya çıkarılmayacağını düşünmemeli.” ifadelerini kullandı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş