Toplum

Aman Dikkat: Almanya’da Zehirli Madde İçeren Bu Zeyinyağlar Geri Çağrılıyor!

Almanya’da “Gaea” markalı zeytinyağının üç çeşidi, pestisit maddesi içermesi nedeniyle geri çağrılıyor.
16 Mayıs 2024
@Shutterstock

Almanya’da süpermarket zinciri Rewe’de satılan, “Gaea” markalı natürel sızma zeytinyağı için uyarıda bulunuldu. Üretici firma, yapılan kontrollerde tespit edilen pestisiti kalıntıları nedeniyle toplamda üç farklı zeytinyağı çeşidini geri çağırıyor. Söz konusu madde, 2020 yılından bu yana Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde yasaklanmış durumda.

Bu Üç Ürüne Dikkat

Satışa sunulan ürünlerle ilgili uyarıların yer aldığı Produktwarnung.eu portalında yer alan bilgilere göre, söz konusu ürünler şunlar:

  • GAEA CLASSIC 500 ml, barkod numarası L4008 – Son kullanma tarihi 08.07.2025
    • GAEA SELECT 500 ml, barkod numarası L4010 – Son kullanma tarihi 10.07.2025
    • GAEA SALATÖL 500 ml, barkod numarası L4009 – Son kullanma tarihi 09.07.2025

ciddi hastalıklara neden olabilir

Barkod numaraları, şişelerin arka tarafında kolayca görülebilecek şekilde basılıyor. Uzmanlar, evde bu ürünlerden herhangi birininin bulunması durumunda, tüketiminden kaçınılmasını tavsiye ediyor. Pestisit maddesinin sağlık sorunlarına yol açabileceği ve ciddi hastalıklara neden olabileceği vurgulanıyor.

Fiş olmadan da tam fiyat iadesi

Öte yandan evinde bu zeytinyağlarından bulunan kişilerin, ürünlerini ilgili süpermarkete iade edilebileceği bilgisi paylaşıldı. Fiş olmadan da tam fiyat iadesi yapılacağının altı çizildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş