Toplum

“Minik Picasso” Mikail Akar Dünya Sanat Camiasının İlgi Odağı Oldu

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Erzurumlu Akar ailesinin 7 yaşındaki oğulları Mikail Akar, sanat camiasında “Minik Picasso” olarak tanınıyor ve resimleri binlerce avroya alıcı buluyor.
21 Şubat 2020

Başarısıyla sadece Almanya’da değil, dünyanın önde gelen basın kuruluşlarında da haber olan Mikail Akar ile ailesi, “” temasıyla Köln’de açılan 12’nci resim sergisine katıldı. Resim yapmayı, özellikle de figür resimleri yapmayı çok sevdiğini belirten Mikail Akar, “Sergilerimde kalabalık görmek hoşuma gidiyor, herkesin bana ilgi göstermesi beni gururlandırıyor.” dedi.

Elvan Akar, oğulları Mikail’in yeteneğini keşfettikleri anı ise şöyle anlattı: “Mikail’in dördüncü yaş gününde ona bir hediye almayı düşündük. Farklı bir şey olsun istedik ve resim yapmayı çok sevdiği için ona küçük bir tuval aldık. Dört çeşit boya aldık. Mikail öyle bir resim yaptı ki, eşim bile onun yaptığına inanmadı, benim yaptığımı zannetti. Bu resmi sosyal medyada paylaştık ve bu resme ilgi çok oldu. Resmi 4 yaşındaki oğlumuzun yaptığına başta kimse inanmadı. Daha sonra Mikail tekrar bir resim yapmak istedi, ona tekrar tuval aldık, ‘bana daha büyük bir tuval alın.’ dedi ve biz de aldık. Yetenekli olduğu, 3 sene önce ortaya çıktı. Biz de anne ve babası olarak Mikail’in arkasında durduk ve her zaman destek verdik.”

ESERLERİ BİNLERCE AVROYA ALICI  BULUYOR

Mikail’in yaptığı resimlerin binlerce avroya alıcı bulduğunu belirten Akar, “Bu fiyatları biz kendimiz biçmiyoruz, otoritereler bu resimlerin fiyatını belirliyor. Düşünün dünyanın bir ucunda 7 yaşındaki çocuğunuzu konuşuyorlar. ABC, The New York Times gibi uluslararası basında haberleri çıkıyor, Alman basını zaten baştan beri takip ediyor. İnanılmaz bir duygu, anlatamam onu size.” ifadelerini kullandı.

“İLK RESMİNİ GÖRÜNCE GÖZLERİME İNANAMADIM”

Mikail’in babası ve aynı zamanda menajeri olan Kerem Akar ise oğullarının 4 yaşındayken yaptığı ilk resmi gördüğünde gözlerine inanamadığını belirterek, “Oğlumuzun başarısıyla gurur duyuyoruz. Şu an Mikail tüm dünyada tanınıyor. Oğlumuzun hep arkasındayız, gelecekte de desteğimiz sürecek. İleride inşallah Picasso’yu da geçer. Mikail 4 yaşında sergi yapmaya başladı, Picasso 7 yaşında başlamıştı.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş