Toplum

Münih Yabancılar Meclisi eski Başkanı Kıvran, Ebediyete Uğurlandı

Münih'te hayatını kaybeden 2011’de Münih Anakent Belediyesi Göçmenler Meclisi'nde görev ve başkanlık yapan Nükhet Kıvran son yolculuğuna uğurlandı.
Aydın Erdem
18 Eylül 2020

Almanya’nın Münih kentinde yaşayan ve 2011’den bu yana Anakent Belediyesi Göçmenler Meclisi’nde görev yapan Nükhet Kıvran (56) hayatını kaybetti. Kıvran, uzun zamandır kanserle mücadele ediyordu.

Kıvran, Münih’in Neuperlach semtinde bulunan mezarlığın Müslümanlara ayrılan bölümünde son yolculuğuna uğurlandı. Kıvran için düzenlenen cenaze törenine Bavyera Parlamentosu 2. Başkanı Markus Rinderspacher, Münih Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Christian Ude, Eğitim Akademisi Başkanı Levent Karadağ’ın yanı sıra çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Nükhet Kıvran’ın sevenleri katıldı. Cenaze namazını da İslam Toplumu Milli Görüşi (IGMG) Güney Bavyera Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan kıldırdı.

Münih Anakent Belediyesi Göçmenler Meclisi’nde 6 yıl başkanlık yapan Nükhet Kıvran, özellikle göçmen çocuklarının daha iyi bir eğitim alabilmesi için mücadele etti, Türk ve Alman yetkililerle ırkçılığın sona erdirilmesi için çok sayıda görüşme yaptı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş