AVUSTURYA
Gündem

Avusturya’da Kahraman Müslüman Gençlere Şeref Madalyası Verildi

Avusturya’daki terör saldırısında iki kişiyi kurtaran Türkiye kökenli Mikail Özer ve Recep Tayyip Gültekin’e şeref madalyası verildi.
16 Aralık 2020
@Instagram
@Instagram

Avusturya’nın başkenti Viyana’da sinagog yakınlarında 2 Kasım tarihinde meydana gelen terör saldırısında hayatlarını riske atarak yaralı bir polise ve yaşlı bir kadına yardım eden Türkiye kökenli Mikail Özer ve Recep Tayyip Gültekin’e, Viyana Eyalet Emniyet Müdürlüğü tarafından şeref madalyası verildi.

“Cesur ve Yürekli”

Eyalet Emniyet Müdürlüğü  tarafından madalyanın yanında bir de teşekkür mesajı iletildi. Burada, gençlerin davranışı “cesur ve yürekli” olarak tanımlandı. Ayrıca bu davranışın “İnsan hayatının kurtulmasını” katkıda bulunduğu ifade edildi. Türkiye kökenli iki genç, polis teşkilatına teşekkür ederken, “Bu bizim için bir onur. Bu ödülü her zaman onur ve kıymetle taşıyacağız.” diye kaydetti.

Viyana’da düzenlenen saldırıda dört sivil vatandaş hayatını kaybetmiş, 22 kişi ise yaralanmıştı.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş