Gündem

Almanya’da Cami Duvarına Haç İşareti Çizildi

Almanya’da camilere karşı yapılan saldırı ve tehditler devam ediyor. Dün de Baden-Württemberg  eyaleti Sontheim beldesindeki Fatih Camiinin duvarına hac işareti çizildi.
19 Aralık 2020
Sontheim Fatih Camii

Almanya’nın Baden-Württemberg  eyaleti Sontheim beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nin duvarına haç işareti çizildi ve tabelası boyandı.

Sontheim DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Ali Özdemir, yaptığı açıklamada,  gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce caminin duvarına haç işareti çizildiğini ve tabelasının boyandığını söyledi.

Sabah 10.00 sıralarında cemaatten bir kişinin durumu farkettiğini belirten Özdemir, “Olayla ilgili bizler hemen polisi aradık. Polis inceleme yaptı ve soruşturma başlattı. Caminin duvarında 8 noktaya siyah sprey boya ile haç işareti çizilmiş, Gott ve Jesus yazısı yazılmış ve giriş tabelası boyanmıştır” ifadesini kullandı.

Özdemir, saldırıdan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Otuz yıldır Sontheim’da insanlara saygı duyduk ve her zaman saygılı muamele gördük. Şeffaf bir teşkilatız, Sontheim’ın bir parçasıyız ve kapımız herkese açık. Özellikle herkesin barış içinde birlikte yaşamalarını istiyoruz. 2019 yılında da pencerelerimiz ateşli silahla hasar görmüş, ancak olayın failleri bulunamamıştı. Bu saldırıyı yapanların bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş