Gündem

Midilli’deki Mülteciler AB’ye Seslendi: “Artık Ölümümüzü mü Beklemeliyiz?”

Midilli adasındaki Kara Tepe geçici mülteci kampı sakinleri AB Komisyonuna mektup gönderdi. "Sadece insani yardım kuruluşlarının imkanlarıyla yaşayabiliyoruz." denildi.
23 Aralık 2020
Midilli'deki Kara Tepe kampı, daha önce yanan kampın yerine yapıldı. Ancak, mülteciler kampta çok kötü şartlar altında kalıyor

Yunanistan’ın Midilli adasındaki geçici mülteci merkezinde kalan mülteciler Avrupa Birliği Komisyonuna bir mektup yazdı. Mektubun bugün Avrupa Birliği Komisyonu Başkanlığına sunulması bekleniyor.

Geçen Eylül ayındaki bir yangında tahrip olan kamptan sonra geçici olarak kurulan Kara Tepe kampındaki dayanılmaz duruma dikkat çeken mektupta, Avrupa Birliğinde hayvanların daha çok haklara sahip olduğu ve daha iyi şartlarda yaşadığına vurgu yapıldı. “Artık ölümümüzü mü beklemeliyiz?” denilen mektupta, kampta çöplerin toplanmadığı, çocukların eğitim imanlarından yoksun kaldığı bildirildikten sonra, AB tarafından gönderildiği söylenen paraların nerede olduğu soruldu ve “Sadece insani yardım kuruluşlarının imkanlarıyla yaşayabiliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller’in, “çocukların fareler tarafından ısırıldığı kamp” olarak nitelendirdiği kamplarda, özellikle sağlık hizmetleri verilemiyor. Soğuk ve yağmurun da etkili olduğu kamplara Avrupa Birliği ısıtıcı göndereceğini açıkladı. Ancak ısıtıcıların ne zaman gönderileceği bilinmiyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş