Gündem

“Hollanda’da İslami Kuruluşların Dışarıdan Maddi Yardım Alması Engellenemez”

Hollanda hükümeti, ülkedeki camilerin, İslam ülkelerinden maddi yardım almalarının yasal olarak engellenemeyeceğini açıkladı.
17 Ocak 2021

Hollanda hükümeti, Türkiye, Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerinden, Hollanda’daki cami ve İslamî derneklere yapılan maddi yardımların yasaklanmasının mümkün olmadığını açıkladı.

BBC Türkçe’de yer alan bir habere göre, Hollanda Temsilciler Meclisi ve hükümet, ülkedeki camilerin ve İslamî derneklerin Hollanda dışından mali destek almalarını yasaklamayı tartıştı.

Hollanda Meclisi’nde, bu amaçla oluşturulan “Özgür Olmayan Ülkelerden Gelen İstenmeyen Etkileri Soruşturma Komisyonu”, raporunu tamamladı. Rapora göre Türkiye ve Körfez ülkeleri, Hollanda’daki İslami kurum ve kuruluşları farklı şekillerde etki altına alıyor.

Rapor sonrasında Hollanda hükümeti, camilere yurtdışından para akışının yasaklanmasının, yasal olarak mümkün olmadığını bildirdi.

Haberde, Türkiye ve Fas kökenli seçmenlerin desteklediği Denk Partisinin, Hollanda hükümeti ve meclisini “çifte standart” uygulamakla suçladığı, sadece Müslümanlar ile mücadele edildiğini savunduğuna da yer verildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş