Danimarka
Gençlik

Danimarka İslam Toplumu Şubeler Arası Bilgi Yarışması Düzenledi

Danimarka İslam Toplumu’nun (DIT) 14’üncüsünü düzenlediği Bilgi Yarışması pandemi tedbirleri nedeniyle çevrim içi olarak yapıldı.
Şevki Şahin
21 Mart 2021
Danimarka İslam Toplumu (DIT) 14 Mart’ta online olarak şubeler arası bilgi yarışması düzenledi. Fotoğraf: Şevki Şahin

Danimarka İslam Toplumu (DIT) Bölge Eğitim Başkanlığı tarafından 14 Mart’ta düzenlenen Bilgi Yarışması yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle çevrim içi olarak yapıldı. Temel Bilgiler kitaplarından itikad, siyer, ibadet ve ahlâk kategorilerinden çeşitli soruların yöneltildiği yarışmaya, 6 şubeden 10-13 yaş arası 15 öğrenci katıldı. Heyecanlı geçen yarışmanın sonunda Arhus Şubesi birinci, Vejle Şubesi ikinci ve Bröndby Şubesi üçüncü oldu.

DANİMARKA İSLAM TOPLUMU’NDAN ÖRNEK FAALİYET

DIT Bölge Eğitim Başkanı İbrahim Orhan Aras konuşmasında, “Çocuklarımızı İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Eğitim Başkanlığının hazırlamış olduğu eğitim müfredatları çerçevesinde manevi eğitim vererek yetiştirmek istiyoruz. Amacımız temel eğitim grubundaki çocuklarımızı bu tür sosyal faaliyetler ile bir araya getirerek hem temel dinî bilgilerini geliştirmek hem de özgüvenlerini yükseltmektir. Zira gelecek nesillerin dinî değerlerini muhafaza etmeleri ve bulunduğumuz coğrafyada dinî kimliklerini unutmamalarını sağlamak bizim görevimizdir. Tatlı bir rekabetin yaşandığı yarışma, herkesin memnun olduğu güzel bir netice ile tamamlanmış oldu.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş