Toplum

Almanya’da Teravih Namazları Sekiz Rekat Kılınacak

Almanya’da İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) camilerinde teravih namazlarının sekiz rekat kılınacağını açıkladı.
09 Nisan 2021

Almanya’da koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde teravih namazlarının kılınıp kılınmayacağı büyük merak konusuyken, İslam Toplumu Millî Görüş’ten (IGMG) konuyla ilgili bir bilgi metni yayınlandı. Buna göre ramazan ayı boyunca Almanya’daki camiler de dahil olmak üzere tüm  IGMG camilerinde teravih namazlarının pandemi koşullarından dolayı sekiz rekât olarak kılınacağı açıklandı.

Beş Vakit ve Cuma Namazları Aynı Şekilde Devam Edecek

Ayrıca sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek camilerde beş vakit namaz ve cuma namazlarının yine aynı şekilde eda edileceği belirtildi. Cemaat camiye yine seccadesi ile gelecek, Cuma namazları ilk dört rekât sünnet, hutbe ve iki rekât cuma namazının farzından sonra tesbih ve dua ile tamamlanacak. Namazlardan sonra musfaha yine mevcut durumda olduğu gibi yapılmayacak.

DİTİB Camilerinde de Sekiz Rekat Kılınacak

Öte yandan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen de bu yıl ramazan ayında koronavirüs önlemleri çerçevesinde teravih namazlarının sekiz rekat kılınacağını açıkladı. Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, ramazan ayı boyunca irşat programlarının internet üzerinden çevrim içi olarak sunulacağını belirtti.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş