KORONAVİRÜS
Gündem

Almanya’nın Köln Kentinde Gece Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Almanya’nın Köln kentinde koronavirüs önlemleri kapsamında, gece 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
17 Nisan 2021
Almanya’nın Köln kentinde koronavirüs önlemleri kapsamında, gece 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. @Shutterstock

Almanya’nın Köln kentinde güçlendirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde, gece 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker, düzenlediği basın toplantısında, hastanelerdeki doluluk oranının sınıra yaklaştığını duyurarak Kovid-19 vakalarındaki artışın önüne geçmek için bazı kısıtlamalar getirdiklerini belirtti. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinin en büyük şehri olan ve çok sayıda Türkiye kökenlinin de yaşadığı Köln’de, belediyenin Twitter hesabında Türkçe duyuruya da yer verildi.

İşe Gitme Zorunluluğu Olanlar Muaf Tutulacak

Sokağa çıkma yasağından sağlık çalışanları, itfaiye, resmi görevliler ve işe gitme zorunluluğu olan çalışanların muaf tutulduğu bildirildi. Sokağa çıkma yasağının geçerli olduğu saat 21.00’den sonra paket servisi yapan restoranların evlere servis yapmalarına izin verileceği belirtilirken, bu saatten sonra her türlü alışverişin yasaklandığı vurgulandı. Evsizlerin yasaktan etkilenmeyecekleri belirtilirken, yasağa uymayanların 250 euro para cezasına çarptırılacağı açıklandı.

Son 24 Saatte 23 bin 804 vaka tespit edildi

Öte yandan Almanya’da günlük koronavirüs vaka sayıları hâlâ 20 binlerin üzerinde. Robert Koch Enstitüsü’nden yapılan son açıklamaya göre son 24 saatte 23 bin 804 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 219 olarak açıklandı. Son 7 günde her 100 bin kişide vaka sayısı ise 160,7 olarak kaydedildi. Ayrıca yeni vakalarda daha çok genç yaş gruplarının ön plana çıktığının altı çizildi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş