Toplum

İslam Toplumu Millî Görüş’e Bağlı Camiler Hediye Paketi Dağıttı

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG)'e bağlı bazı camiler cemaatine ramazan öncesi hediye paketi dağıttı.
A. Irmak, S. Birdemir, G. Şeker, M. Temel
18 Nisan 2021
@camiahaber

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında camilerden uzak kalan cemaate yönelik çeşitli ramazan aksiyonları düzenleyen İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG)’e bağlı bazı camiler, bu aksiyonlara bir yenisini daha ekledi ve cemaate yönelik hediye paketi dağıttı.

IGMG Bremen bölgesine bağlı Bremen Fatih Camii yöneticileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerinden veya sağlık sebeplerinden dolayı camiden uzak kalan yaşlılara ve cami cemaatine ramazan ayı öncesinde hediye paketleri dağıttı. Cemiyet Başkanı Sanver Çoban, Kovid-19 nedeniyle sıkıntılı bir dönemde olunduğuna işaret ederek, alışılageldiği şekliyle camilerde toplu ibadetlerin yapılamadığını ve bundan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

“CEMAATİMİZE MORAL VERMEK AMACIYLA HEDİYE PAKETLERİNİ ULAŞTIRALIM İSTEDİK”

Çoban, Cemaatimizi göremediğimiz bu zorlu süreçte onlara moral vermek amacıyla ramazan hediyelerini ulaştıralım istedik. Amacımız birlik ve beraberliğimizi göstermekti. Ayaküstü de olsa birbirimizi görmek ve hasbihâl etmek hepimize iyi geldi.” dedi. 3 günde 470 hanenin ve 600 kişinin ziyaret edildiğini belirten Çoban, uzakta oturan cemaate hediyelerini posta yoluyla ulaştırdıklarını ifade etti.

IGMG Hannover bölgesinde de benzer bir aksiyon yapıldı. Hannover bölgesine bağlı Stadthagen şubesinde cemaate içerisinde koku, tebrik mesajı ve çikolata bulunan paketler dağıtıldı.

Schwaben bölgesi Ulm şubesi de hediye paketiyle ramazan öncesi cemaatini sevindirdi. Seccade, kalem, ajanda ve çocuklar için balonların bulunduğu paket 70 kişiye ulaştırıldı. Ulm şubesinin Kadınlar Teşkilatı Başkanı Nebahat Karadeniz, cemaatin sevindiğini ifade etti.


Norveç’te ISMG Oslo şubesinin öncülük ettiği hediye dağıtımı tüm şubelerin katılımıyla canlılık kazandı. Kovid-19 tedbirlerinden dolayı cemaat önceden belirlenen vakitte camiye gelerek içerisinde imsakiye, hurma ve dezenfektan gibi ürünlerin bulunduğu hediye paketlerini teslim aldı. Yaklaşık 120 kişiye dağıtılan hediye paketleri, cemaatin ve şube yöneticilerinin yüzünde bir tebessüm oluşmasına vesile oldu. (fy)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş