Toplum

Mainz İlahiyat Meslek Okulu Üçüncü Mezunlarını Verdi

Mainz İlahiyat Meslek Okulu’ndan bu yıl 13 öğrenci, 4 yıllık İslamî eğitim sonrasında mezun oldu. Öğrenciler törenle diplomalarını aldı.
Mehmet Çalay
05 Temmuz 2021
Mainz İlahiyat Okulu 3. dönem mezunları yapılan bir törenle diplomalarını aldı.

Almanya’nın Mainz sehrinde bulunan Mainz İlahiyat Meslek Okulu (BeMuF: Berufsfachschule Muslimischer Führungskräfte) üçüncü mezunlarını verdi. Mainz İlahiyat Meslek Okulu’ndan bu sene 13 öğrenci mezun olarak diplomalarını aldı. Okulda 4 yıllık İslamî eğitim veriliyor.

Mezuniyet için bir tören yapıldı. Tören, Rheinland Pfalz eyaletinin Ludwigshafen sehrinde IGMG Rhein-Neckar-Saar Bölge Konferans Salonunda yapıldı.

Diploma törenine İslam Toplumu Millî Görüş eski Genel Başkan Vekili Dr. Yusuf Işık, IGMG İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç, IGMG Eğitim Başkanı Abdulhalim İnam, Rhein-Neckar-Saar Bölge Başkanı Şerif Arslan ve Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz, okul müdürü Abdülhalim Öner ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Okuldan bu sene mezun olan 4 öğrenci, Türkçe, Almanca, Fransızca, İngilizce ve Arapça olarak misafirlere hitap etti. Zahid Sevinç’inTürkçe, M. Emin Kavak’ın Almanca, Yahya Kafa’nın da Fransızca hitabının arkasından Salih İpek İngilizce, Mahmut Taş da Arapça hitapta bulundu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş