Gündem

Hollanda Yarından İtibaren Kısmî Kapanma İlan Ediyor

Hollanda’da hükümet artan koronavirüs vakaları sebebiyle 13 Kasım 2021 tarihinden itibaren 3 haftalık kısmî kapanma ilan ediyor.
12 Kasım 2021
Hollanda Cumartesi gününden itibaren yeniden kapanmaya gidiyor. @shutterstock

Hollanda hükümeti koronavirüs vakalarının artması üzerine yarından itibaren 3 haftalık kısmî kapanmaya gidecek. Hollanda Salgınla Mücadele Heyeti (OMT) ülkede koronavirüs vakalarının yeniden zirve yapması üzerine hükümete kısmî kapanma önermişti. Hükümetin bu önerilerin önemli bir bölümünü kabul ettiği açıklandı.

Kısmî kapanmaya göre, acil ihtiyaç ürünleri satmayan iş yerleri akşam saat 19.00’da kapanacak. Aynı şekilde, lokanta, kafe ve barlar da saat 19.00’da kapanacak.

Ev ziyaretleri de 4 kişi ile sınırlı kalacak. İş yerlerinin çalışanlarını evden çalışmaya yöneltmesi istenecek. Sinema ve tiyatrolar kapanmadığı yeni uygulama ile spor müsabakaları da devam edecek. Ancak, izleyici sayısı oldukça düşürülecek.

Avusturya’da Aşısızlara Karantina

Öte yandan Avusturya’nın Oberösterreich Eyaleti aşı olmamış kişiler için Pazartesi gününden itibaren karantina uygulayacağını açıkladı. Eyalet Valisi Thomas Stelzer, hükümetin bu uygulama için yasal düzenleme yapması durumunda aşısızların, iş ve alış veriş haricinde sokağa çıkmasını yasaklayacaklarını bildirdi.

Avusturya’da bu haftandan itibaren lokanta ve cafelere sadece aşılılar ve hastalık geçirenler alınıyor.

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş