Toplum

“Kaynaşma Ruhu Ancak Birlikte Olmakla Canlanır”

Uzman psikolog Abdulaziz Yılmaz, bir arada olmanın ve bir araya gelmenin toplumsal kaynaşma ruhu ve yardımlaşma isteğini etkilediğini söyledi.
İskender Güngör
26 Kasım 2021
Abdulaziz Yılmaz: "Bir arada olmak ve bir araya gelmek toplumsal kaynaşma ve yardımlaşma isteğini etkiler."

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Köln bölge idarecileri seminerinde konuşan uzman psikolog Abdulaziz Yılmaz, kaynaşmanın ruhunun ancak birlikte olmakla canlanabileceğini söyledi.

“Birlikte olmak kaynaşmanın yardımlaşmanın motivasyonunu artırıyor.” diyen psikolog Abdulaziz Yılmaz “Yaşadığımız bu topraklarda kaybolmamak için önce kendi içimizde kendi değerlerimizle bir olmalıyız. Sonra da ailede değerler birliğini sağlamalıyız.” şeklinde konuştu.

Ailede birliğin sağlanması için gerekli olan şeyin de değerler birliği olduğuna işaret eden Yılmaz, bu birliğin de sofra birliği ile, sayfa birliği ile sohbet birliği ile ve secde birliği ile sağlanabileceğini anlattı.

Toplumsal birliğin sağlanması için de, cami odaklı olmak üzere büyük organizasyonların, eğitim programlarının ve kültürel çalışmalara katılınması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, bir arada olmanın ve bir araya gelmenin toplumsal kaynaşma ve yardımlaşma isteğini de etkilediğini söyledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş