Gündem

Almanya’da Üniversite’de Saldırı: 2 Kişi Öldü

Almanya'nın Heidelberg Üniversitesi Tıp Fakültesinde ders esnasında meydana gelen gelen saldırıda bir kişi hayatını kaybetti. Saldırgan da intihar etti.
24 Ocak 2022
Heedelberg Tıp Fakültesindeki saldırıda bir kişi hayatını kaybetti. Saldırgan daha sonra kendisini öldürdü. @aa

Almanya’nın Heidelberg kentindeki üniversitede bir kişi öğrencilere silahla saldırdı. Ağır yaralılardan birisi hayatını kaybederken, saldırgan daha sonra kendisini öldürdü. Saldırıda 3 kişi da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıdı.

Mannheim Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, tedbiren üniversite ve çevresinin abluka altına alındığını ancak, saldırganın kendisini öldürmesi ile durumun sakinleştiği açıklandı.

Saldırganın kendisinin de öğrenci olduğu ve Tıp Fakültesi anfisinde ders yapılırken ateş ettiği bildirildi. Saldırgan daha sonra kendisini kafasına kurşun sıkarak öldürdü.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya’da 1 Haziran’dan İtibaren Neler Değişecek?

Almanya’da 1 Haziran 2022'den itibaren tüketiciler için çok şey değişecek. Aylık 9 Euro’luk ulaşım biletinin yanı sıra benzin fiyatları ucuzlayacak, bazı ülkelerden alınan yabancı ehliyetler kolayca değiştirilebilecek. 3. aşı yaptırmayanların aşı sertifikaları geçersiz sayılacak.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş