Toplum

Fransa 600 Euro’ya Kadar Hızlı İnternet Yardımı Yapacak

Fransa, kırsal kesimdeki küçük işletmelerle ailelerin hızlı internete erişimlerini kolaylaştırmak için 600 Euro'ya kadar yardım yapacak.
06 Şubat 2022
Fransa, 150 Euroluk hızlı internet yardımlarını yer ve gelir durumuna göre 600 Euro'ya çıkaracak. @shutterstock

Fransa hükümeti, internet hızı düşük olan bölgelerde daha hızlı internete kavuşabilmek için yaptığı yardımları iki katına çıkaracak. Daha önce 150 Euro olan hızlı internet yardımları şimdi 300 Euro’ya çıkacak.

Nisan ayından itibaren ödenecek olan yeni yardımlar gelir ve bölge durumuna göre 600 Euro’ya çıkarılacak.

Hızlı internet alt yapılarının bulunduğu merkezi ziyaret eden Başbakan Jean Castex, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Henüz fiberi olmayan Fransızlara, çok yüksek hızlı internete ulaşmalarını garantilemek için mali yardımı ikiye katlıyoruz. Şartlara uygun kişiler, gelir degerlendirmesinden sonra 300 veya 600 Euro’ya kadar yardım alacak.” dedi.

İnternet yardımları ile özelikle kırsal alandaki bazı küçük işletmelerle ailelerin hızlı internete erişmeleri planlanıyor. Fransa’da hızlı internete erişim yardımları 2018 yılından beri yapılıyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya’da 1 Haziran’dan İtibaren Neler Değişecek?

Almanya’da 1 Haziran 2022'den itibaren tüketiciler için çok şey değişecek. Aylık 9 Euro’luk ulaşım biletinin yanı sıra benzin fiyatları ucuzlayacak, bazı ülkelerden alınan yabancı ehliyetler kolayca değiştirilebilecek. 3. aşı yaptırmayanların aşı sertifikaları geçersiz sayılacak.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş