Toplum

Almanya’dan Dar Gelirlilere Yeni Korona Yardımı: Kişi Başı 100 Euro Verilecek!

Almanya’da koalisyon ortakları, sosyal yardım alanlar ve işletme sahiplerine yeni korona yardımı yapılacağını açıkladı.
24 Şubat 2022
@Shutterstock

Almanya’da hükûmet, dar gelirlilere ve işletme sahiplerine yeni korona yardımı planlıyor. Bugün yapılan toplantıda, sosyal yardım alanlar ve işletme sahiplerine yeni korona yardımı yapılacağı kararına varıldı. Ayrıca ısınma ile alakalı da finans desteği konusunda anlaşmaya varıldı.

yoksulluktan etkilenen çocuklara aylık 20 Euro

Milyonlarca vatandaşın faydanalanacağı yeni kararlara göre yoksulluktan etkilenen çocuklara aylık 20 Euro yardım yapılacak. Sosyal yardım alan her bir kişiye ise temmuz ayında bir defaya mahsus 100 Euroluk korona hibesi verilecek.

175 Euro Kalorifer Parası Geliyor

Almanya’da yüksek yakıt ücretleri nedeniyle hükûmet, yakıt yardımı yapılacağını açıkladı. Kira yardımı (Wohngeld) alan tüm vatandaşların en az 135 Euro’luk yakıt yardımı alabileceği aktarıldı. Buna göre tek kişilik bir haneye 135 Euro, iki kişilik bir haneye ise 175 Euro’luk yardım yapılacağı belirtildi. Üç ve fazlası için ise kişi başı 35 Euro yardım öngörüldüğü ifade edildi.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş