Toplum

Paris’te Kur’ân-ı Kerim Tilavet Yarışması Düzenlendi

Paris’te yapılan Kur’ân-ı Kerim Tilavet Yarışması’nda Mehmet Taha Bostancı ve Talha Çalışkan birinci oldu.
29 Mart 2022
Paris Kur'an-ı Kerim Tilavet yarışması.@foto: Camia Haber

Fransa İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG) Paris Bölgesinde Kur’ân-ı Kerim Tilavet Yarışması yapıldı. Yarışmada 14-18 yaş kategorisinde Beauvais cemiyetinden Mehmet Taha Bostancı, 10-13 yaş kategorisinde ise Fontenay cemiyetinden Talha Çalışkan birinciliği elde etti.

Paris’te Kur’ân-ı Kerim Tilavet Yarışması düzenlendi.

Paris Bölgesi Kur’ân-ı Kerim Tilavet Yarışması’nı kazanan Mehmet Taha Bostancı ile Talha Çalışkan, kuzey bölgeleri arasında yapılacak olan bölgeler arası elemelerde Paris Bölgesini temsil edecek. Bölgeler arası elemeleri kazananlar 34. Avrupa Kur’ân-ı Kerîm Tilavet Yarışması’na katılma hakkı elde edecek.

13 yaş kategorisinde birinci olan Talha Çalışkan’a plaketini CIMG Fontenay-sous-Bois Camii imam Hatibi Nureddin Köseoğlu takdim etti.

Yarışmanın juri üyeliğini CIMG Paris Bölge İrşad ve Eğitim Başkanı Mehmet Şahin ve DİTİB Müşaviri Dr. Bayram Demirtaş yaptı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş