Gündem

Avusturya Ülkeye Girişte 3G Kısıtlamasını Kaldırdı

Avusturya, ülkeye girişte 3G kuralı kontrollerini, Fransa ise toplu taşıma araçlarında maske kullanımı mecburiyetini kaldırdı.
Ramazan Koç
16 Mayıs 2022
Avusturya, aşı, hastalık geçirme ve negatif test soncu ibraz etme şartlarını kaldırdı. @shutterstock

Avusturya’da pandemi nedeniyle ülkeye girişte uygulanan tüm kısıtlamaları kaldırıldı. Bugünden itibaren, girişte artık 3G kuralları geçerli değil. 3G kuralı, tam aşılanmış, iyileşmiş ya da negatif test sonucu ibraz etmek anlamına geliyordu. Yeni uygulamaya göre, Avusturya’ya girişlerde bu şartlardan hiçbiri sorulmayacak.

Kısıtlamaların kaldırılmasıyla, pandeminin başlangıcından bu yana ilk kez ülkeye gelen tatilciler, dönüş yapanlar ve dünyanın her yerinden gelen diğer ziyaretçiler kısıtlama olmaksızın ülkeye giriş yapabiliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni giriş yönetmeliği yürürlüğe girdi.

Virüs varyant alanları için önceki giriş kuralları resmî olarak yürürlükte kalmaya devam edecek. Ancak şu anda mevcut ülkeler listesinde çok yüksek epidemiyolojik riske sahip hiçbir ülke yer almıyor.

Yeni bir virüs varyantının çıkması durumunda, yüksek riskli ülkeler için hızlı bir şekilde tekrar test, kayıt ve karantina zorunluluğu getirilecek.

Fransa Toplu Taşımada Maskeleri Kaldırdı

Fransa’da bugünden itibaren toplu taşıma araçlarında Kovid-19 salgınına karşı maske kullanma zorunluluğu sona erdi. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, hastane ve sağlık kuruluşlarında maske ve sağlık kartı gösterme zorunluluğu devam edecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş