Gündem

Irkçı Öğrencinin “Müslüman Ölüm Listesi” Ortaya Çıktı

Almanya’da geçen hafta polisin bir baskınla yakaladığı aşırı sağcı öğrencinin ölüm listesi yaptığı ve ölüm listesinde Müslüman öğrencilerin de yer aldığı belirlendi.
16 Mayıs 2022
@shutterstock

Almanya’da polisin bir baskınla ele geçirdiği 16 yaşındaki aşırı sağcı lise öğrencisi Jeremy R’in ölüm listesi yaptığı, listede siyahilerle öğretmenlerin ve Müslüman öğrencilerin isimlerinin de yer aldığı belirlendi.

Essen-Borbeck Don-Bosco-Gymnasium öğrencisi olan aşırı sağcı Jeremy R’in ayrıca bir de manifestosu ele geçti. Manifestosunda, siyahlara ve Müslümanlara karşı “nefretinin teskin edilemeyeceği”ni ifade eden aşırı sağcı öğrencinin “En sonunda siyah ırkı yok etme vakti de gelecek”, Müslümanlar için ise “Müslümanları idam etmek her zaman en iyisidir” diye yazdığı tespit edildi.

Aşırı sağcı öğrencinin planladığı saldırılar için “Beyaz ırkın yok edilmesi tehlikesine karşı bir işaret göstermeye mecbur kalmak” gerekçesini ifade ettiği belirlendi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş