Gündem

NRW Seçimlerinde 9 Türkiye Kökenli Aday Meclise Girmeyi Başardı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyalet meclisi seçimlerinde 9 Türkiye kökenli aday meclise girmeyi başardı.
18 Mayıs 2022

Almanya’nın en kalabalık nüfuslu ve 13 milyon seçmenli Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde yapılan Eyalet Meclisi seçimlerini Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Partisi kazandı. CDU’nun yüzde 35.7 oranında oy aldığı seçimlerde 9 Türkiye kökenli aday meclise girmeyi başardı.

Buna göre 5 yıl önce yapılan eyalet seçimlerine göre 4,6 oy kaybederek yüzde 26,7 oyla ikinciliği elde edebilen Almanya Federal Başbakanı Olaf Scholz’un Sosyal Demokrat Parti’sinden (SPD) Serdar Yüksel, İbrahim Yetim, Volkan Baran ile Tülay Durdu ve Dilek Engin meclise girmeyi başardı.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Meclisi seçimlerinde yüzde 11,8 artış ile yüzde 18,2 oy alan ve en çok oyu artıran parti olan Yeşiller’den (Die Grünen) ise Berivan Aymaz ile Gönül Eğlence seçim bölgelerini kazanarak yeniden seçildi. Listeden meclise giren isimler İlayda Bostanıeri ile Meral Thoms oldu.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş