Gündem

Kapıkule Gümrük Sahası’nı Su Bastı, Araçlar Zarar Gördü

Edirne'de sağanak nedeniyle Kapıkule Gümrük Sahası'nı su bastı. Su baskını dolayısıyla araçlar arar gördü. Çalışmalar sonucunda suyun tahliye edilmesiyle yurt dışı çıkış işlemleri yeniden başladı.
05 Eylül 2022
Edirne'de sağanak nedeniyle Kapıkule Gümrük Sahası'nı su bastı. @aa

Edirne’de aniden bastıran sağanak nedeniyle Kapıkule Gümrük Sahası’nda bazı noktalarda 20-30 santimetre yüksekliğinde su birikintileri oluştu. Su birikintileri pek çok araca zarar verdi.

Şiddetli yağış sebebiyle sınır kapısından geliş ve gidişlerde aksama yaşandı.

Polis ve jandarma ekipleri, sınır kapısından geçişleri kontrollü olarak sağlarken, bazı araçların su birikintilerinden güçlükle geçtiği gözlendi.

Geri Dönmek Zorunda Kaldılar

Su baskını ile araçları zarar gören bazı yolcular ise geri dönmek zorunda kaldı. Bazı yolcular ise, Türkiye’de tamir süresini bekleyemeyecekleri için arabalarının Almanya’ya kadar çekilmesine karar verdi.

Yolculardan Merve Ceylan Yiğit durumu şöyle anlattı:

“Edirne’ye vardığımızda yağmur başladı. Kapıkule sınır kapısında beklerken trafik vardı ve su da bir anda yükselmeye başladı. O an geri dönmeyi düşündük, fakat yoğunluktan dönemedik. Bizden sonra gelen birçok vatandaş geri döndü. Arabamızı çalışır vaziyette bıraktık, çalışmayacağından korktuk. Fakat su o kadar yükseldi ki, arabamızın içine girmeye başladı ve koltuklara kadar her yer ıslandı. Motor kısmı da tamamen su dolunca motor kendiliğinden durdu ve olduğumuz yerde kaldık. Ancak çekici yardımıyla arabamızı oradan çıkabildik.”
(c/aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş