Toplum

Annemasse’da Öğrencilere Geri Dönüşüm Semineri Verildi

Fransa CIMG Alpes Bölgesi Annemasse Hüda Eğitim Merkezi'nde öğrencilere atölye çalışmalı geri dönüşüm seminerleri verildi. Seminerler Annemasse belediyesi ile birlikte organize edildi.
Mustafa Pala
07 Ekim 2022

Fransa İslam Toplumu Milli Görüş Konfederasyonu Alpes Bölgesi (CIMG) Annemasse şubesinin eğitim merkezi olan Hüda Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören öğrencilere geri dönüşüm semineri verildi. Seminer sonrasında ayrıca çalışma atölyeleri de yapıldı.

Geri dönüşüm semineri Annemasse belediyesi ile ortaklaşa düzenlendi. Çevre bilincini artırmayı ve sağlıklı bir geri dönüşümün nasıl yapılması gerektiğini amaçlayan seminerleri Annemasse Belediyesi görevlisi Mathilde Gletty ile Sanaa Ghazi verdi. Seminere

Annemasse cemiyetinin lokallerinde verilen seminere Hüda Eğitim Merkezi müdiresi Sara Pala ile birlikte öğrenciler de katıldı.

Çalışma Atölyeleri

Seminerin ikinci bölümünde ise çalışma atölyeleri yapıldı. Atölyelerle öğrenciler hem eğlendiler hem de geri dönüşümün nasıl etkin bir şekilde yapılabileceğini denediler.

Atölye çalışmaları sonrasında Annemasse belediyesi seminere katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Öğrencilere belediye tarafından verilen hediyeler sonrasında, sorularının cevaplandırılmasıyla geri dönüşüm semineri sona erdi.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş