Gündem

İstanbul’u Kana Bulayan Teröristin Kimliği Belli Oldu

İstanbul'daki terör saldırısını yapan teröristin kimliği belirlendi. Teröristin saldırı talimatını PKK/PYD/YPG terör örgütünün Kobani'deki merkezinden aldığı ve isminin Ahlam Albashır olduğu açıklandı.
14 Kasım 2022

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinideki İstiklal Caddesi’ne bombalı saldırı yapan teröristin kimliği belli oldu. İstanbul polisinin yaptığı operasyonla ele geçirilen teröristin, Suriye uyruklu Ahlam Albashır olduğu açıklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Taksim İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısıyla ilgili araştırıma ve soruşturmanın devam ettiği ve teröristin yakalandığı açıklandı.

Bombayı koyan şüpheli kadının olay yerine geliş gidiş güzergahlarını gören 1200 güvenlik kamerasının incelendiği aktarılan açıklamada, şahsın taksiyle olay yerinden ayrılarak Esenler ilçesine gittiğinin tespit edildiği kaydedildi.

Talimatı PKK/PYD/YPG Terör Örgütünden Almış

Açıklamada, yapılan fiziki ve teknik çalışmada şahsın irtibatının olduğu tespit edilen 21 adrese operasyon düzenlendiği vurgulanarak, şöyle devam edildi:

“Yapılan operasyonda 46 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, şahısların sorgulamalarında bombayı koyan şahsın Küçükçekmece ilçesinde bir adrese gittiği tespit edilmiştir. Belirlenen adrese saat 02.50’de yapılan operasyonda, olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır isimli şahıs sağ olarak ele geçirilmiştir. Şahıs yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden ülkemize eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını beyan etmiştir. PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden İstanbul’da eylem talimatı alarak 13 Kasım’da saat 16.20 sıralarında bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etmiştir. Olayla ilgili başlatılan çalışmalar çok yönlü olarak devam etmektedir.”

Teröristin emniyetteki işlemleri sürüyor. (c/aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş