Toplum

Frankenthal IGMG Çocuk Kulübü Temizlik Gününe Destek Verdi

IGMG Frankenthal Cemiyeti Çocuk Kulübü, belediyenin “Daha Temiz Bir Frankenthal” aksiyonuna katılarak caddelere atılmış çöpleri topladı.
Mehmet Çalay
15 Kasım 2022

İslam Toplumu Milli Görüş Frankenthal Cemiyeti Çocuk Kulübü belediyenin “Daha Temiz Bir Frankenthal” aksiyonuna katıldı.

Aksiyon çerçevesinde Frankenthal IGMG Çocuk Kulübü, Frankenthal Belediyesi’nin temin ettiği iş eldivenleri ve çöp poşetleri ile Siemensstrasse’de çevreye atılmış kâğıt, şişe ve benzeri çöpleri topladı.

Belediye, aksiyona katılan Çocuk Kulübü üyelerine simit ve içecek ikram etti. Ayrıca, IGMG Çocuk Kulübü de çocuklara temizlik günün aksiyonuna katıldıkları için çeşitli şekerlemeler ikram ederek teşekkür etti.

Frankenthal’da her sene düzenlenen çevre temizlik aksiyonuna İslam Toplumu Milli Görüş Hicret Camii’nin yanı sıra birçok dernek, kilise, okul ve anaokulları da katılıyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş