Gündem

Almanya’da Müslümanlara Karşı Şiddet Çağrısı Yapan Irkçılara Polis Baskın Düzenledi

Almanya’da Müslümanlara yönelik internet üzerinden şiddet ve tehdit söylemleri sonrası Alman polisi harekete geçti ve 91 haneye baskın düzenledi.
01 Aralık 2022

Almanya’da çeşitli ırkçı kişilerin internet üzerinden İslam karşıtı yorum ve resimler paylaşması sonrası Alman polisi harekete geçti. İslam karşıtlığı ve antisemitik hakaretlerde bulunan ırkçı kişilerin internet üzerinden bu yönde yorum ve resimler paylaşması sonrası Alman polisi baskınlar düzenlemeye başladı.

91 haneye baskın düzenlendi

Polisin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, toplam 91 haneye baskınlar düzenlendiği belirtildi. Baskınların 30 Kasım 2022 tarihinde 14 eyalette sabah 6’dan düzenlendiği açıklandı. Baskınlarda şüphelilerin ifadeleri alındı. Ayrıca bilgisayar ve cep telefonlarına el konuldu.

60’dan fazla polis yer aldı

Başkent Berlin’de de dokuz eve baskın düzenlendi. Berlin’in Spandau, Moabit, Gesundbrunnen, Prenzlauer Berg, Mariendorf, Köpenick ve Hellersdorf bölgelerinde yapılan baskınlarda 60’dan fazla polisin yer aldığı aktarıldı. Özel Hareket Polisi’nin de destek verdiği gelen bilgiler arasında.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş