Toplum

IGMG’den Örnek Çalışma: Otizmli ve Down Sendromlu Çocuklara Özel Umre

İslam Toplumu Millî Görüş çatısı altında otizmli çocuklara özel oluşturulan umre kafilesi dualarla uğurlandı.
26 Ocak 2023
@Camiahaber

İslam Toplam Millî Görüş (IGMG) Hac Umre ve Eğitim Başkanlığı’nın ortak çalışması neticesi, otizmli çocuklara özel oluşturulan umre kafilesi bugün dualarla uğurlandı. Katılımcılar, Berlin, Stuttgart, Düsseldorf ve Hannover olmak üzere Almanya’nın dört farklı noktalarından umre ibadetine start vermiş oldu.

“ziyaretler hareket alanlarına göre gerçekleştirilecek”

Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan IGMG Engelliler Eğitim ve Hac Umre Sağlık Hizmetleri Sorumlusu Zehra Alver, tüm kafilenin İstanbul’da bir araya geleceğini ifade etti. Burdan da beraberce Medine’ye geçileceğini aktardı. Alver, söz konusu otizmli çocuklarla, diğer kafilelerde de olduğu gibi, mümkün mertebe tüm vazifelerin hareket alanlarına göre yerine getirileceğini belirtti.

Kafilede 51 kişi bulunuyor

Otizmli çocuklara özel kafilede 51 kişi bulunacak. Bunların içerisinde 5 görevli yer alacak. Program Mekke-Medine ziyaretleri ile beraber toplam 10 gün sürecek. İç ve dış geziler düzenlenecek. Kendilerine dokundurarak, gerekirse koklatarak tüm ziyaretlerde, bulundukları mekânı, ziyaret ettikleri yerlerin önemini en iyi şekilde anlamaları ve hissetmeleri sağlanacak.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş