Gündem

Almanya Süpermarketler Zinciri REWE Deprem İçin 500 Bin Euro Bağışladı

Almanya'nın büyük süpermarket zincirlerinden REWE Türkiye ve Suriye'de deprem mağdurlarının ihtiyaçları için kullanılmak üzere 500 bin Euro bağışta bulundu.
08 Şubat 2023
@rewe_group

Almanya’nın önde gelen perakende satış marketleri grubu REWE Group Türkiye ve Suriye’yi etkileyen deprem için 500 bin Euro bağışta bulundu. Almanya Kızıl Haç’ına yapılan bağışın Türkiye ve Suriye’deki deprem mağdurlarının ihtiyaçları için kullanılacağı açıklandı.

“Amacımız Türkiye ve Suriye’ye yapılan acil yardımları desteklemek”

REWE tarafından yapılan açıklamada, bağışın, Türkiye ve Suriye’ye yapılan acil yardımları desteklemek amacı ile yapıldığı bildirilirken, grubun başkanı Lionel Souqe’un REWE çatısı altında çalışan pek çok insanın deprem bölgesindeki mağdurlarla doğrudan aile bağları bulunduğunu söylediği bilgisine yer verildi.

“evlerini kaybeden ailelerin acılarını paylaşıyoruz”

“Deprem bölgelerinden gelen haber ve görüntülerden derin endişe duyuyoruz. Bu nedenle sahadaki ilk acil yardım çalışmalarına katkıda bulunuyoruz.” denilen REWE açıklamasında vefat eden yakınlarının yasını tutan ve evlerini kaybeden ailelerin acılarının paylaşıldığı da bildirildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş