Gündem

Avrupa’da Depremzedeler İçin Başlatılan Yardım Seferberliği Sürüyor

Depremzedelere yardım kampanyasına öğrenciler de katıldı. Almanya'nın Willich kasabasındaki Robert-Schuman Europaschule Lisesi öğrencileri yardım kampanyası yaptı.
14 Şubat 2023

Almanya’nın Düsseldorf yakınlarındaki Willich şehrinde öğrenciler Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için teneffüs aralarında hayır çarşısı yaparak depremzedelere yardım topladı.

Robert-Schuman Europaschule Lisesi’nde 11’inci sınıfa giden Türk kökenli öğreciler öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe okul yönetimi ve öğrencilerden büyük destek geldi. Hayır çarşısına okuldaki diğer öğrenciler de evlerinde yaptıkları ürünlerle destek verdiler. Ayrıca öğretmenlerin de büyük destek verdiği kaydedildi.

Perşembe cuma ve pazartesi günü gerçekleştirilen depremzedeler yararına satışlarda toplam 2900 Euro para toplandı. Toplanan para insani yardım kuruluşu Hasene aracılığıyla depremzedelere gönderilecek.

Öte Almanya’da birçok okulda da depremzedeler için hayır çarşıları kurulurken, bu okullardan biri de Almanya’ın Duisburg şehrindeki Salzmannschule İlkokulu oldu. Okulun Veliler Birliği Başkan Yardımcısı Büşra Köseoğlu, 24 Şubat’ta bir hayır çarşısı düzenleyeceklerini ve tüm gelirin Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere gönderileceğini söyledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş