Gündem

Hasene Danimarka Hatay’daki Depremzedelere Mobil Klinik Gönderdi

Hasene insanî yardım kuruluşu depremzedelerin sağlık ihtiyaçlarını gidermek için ikinci mobil kliniğini Hatay merkezde hizmete açtı. Hasene, Gülhane Hastanesi'ne de 1 Milyon TL'lik tıbbi cihaz bağışladı.
Şevki Şahin
13 Mart 2023

Hasene insanî yardım kuruluşu ikinci mobil kliniğini Hatay merkezdeki çadır kentte hizmete sundu.

İki hafta önce satın alınan ve yeni faaliyete geçen Hasene mobil kliniği, Hatay’ın merkezinde kurulan çadır kentte depremzedelere sağlık hizmeti veriyor. Depremzedeler klinikte muayene oluyor ve  tedavi ediliyor.

Mobil kliniği donatan Hasene Danimarka çadır kentteki kliniğe değişimli olarak hizmet verecek olan doktor, hemşire ve diğer sağlık görevlileri de gönderecek.

Hasene’nin ilk  mobil kliniği Kahramanmaraş’a kurulmuş, daha sonra ihtiyaç dolayısıyla Suriye’nin İdlib bölgesine götürülmüştü.

Uzman Doktorlar Suriye’ye gidiyor

Hasene’nin Suriye’de hizmet veren mobil kliniğinde görev alan 9 kişilik doktor ve hemşire ekibi geri döndü. Bölgeye ikinci giden ekibin içerisinde de aile hekimi, genel cerrahi uzmanı ve ortopedi uzmanı doktorların da yer alacağı kaydedildi.

Hasene, Gülhane Hastanesi’ne 1 Milyon TL’lik Tıbbi Cihaz Bağışladı

Öte yandan depremin ilk  gününden itibaren, yaraların sarılması için depremzedelerin hizmetine koşan IGMG ve Hasene, son olarak deprem sonrası yapılan cerrahi müdahaleler için gerekli olan 3 tıbbi cihazı temin ederek Ankara’da Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağışladı.

Hasene’nin Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören depremzedelerin tedavisi için, biri yanık tedavisinde diğer ikisi de açık yaraların kapatılması amacıyla yapılan deri naklinde kullanılıcak olan, yaklaşık 1 milyon liralık 3 adet tıbbi cihazı yetkililere teslim ettik.” ifadeleri kullanıldı. (c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş