Dünya

Fanatik Yahudiler Kudüs’te Rahibelere Tükürerek Irkçı Saldırıda Bulundu

İsrail'in işgali altındaki Doğu Kudüs’te bir grup fanatik Yahudi yerleşimci, bir kilisenin önündeki rahibelere tükürdü.
15 Nisan 2023

İsrail’in işgali altındaki Doğu Kudüs’te bir grup fanatik Yahudi yerleşimci, rahibelere tükürerek ırkçı saldırıda bulundu.

Saldırı sosyal medyada yayıldı. Sosyal medyada yayılan ve tepki çeken görüntüler, Doğu Kudüs’ün Eski Şehri’nde yer alan, Hristiyanlar tarafından İsa’nın çarmıha gerilmeye götürülürken yürüdüğü yol olduğuna inanılan Çile Yolu (Via Dolorosa) üzerindeki bir kilisenin önünde kaydedildi.

Yoldan geçen bir grup Yahudi yerleşimcinin, kilisenin önünde duran rahibelerin yayından geçerken onlara yönelerek yere tükürdüğü görüldü.

Kudüs Eski Şehri’nde bulunan Hıristiyan kutsal mekanları ve din insanları, sık sık fanatik Yahudi yerleşimcilerin saldırı ve tacizlerine maruz kalıyor. Yahudi yerleşimciler, Müslümanlara yönelik şiddet eylemlerinin yanı sıra, Hristiyan din insanlarına “tükürme” ve mezarlıklara zarar verme gibi eylemleriyle gündeme geliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş