Gündem

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ve Başbakan Scholz, Erdoğan’ı Tebrik Etti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ve Başbakan Scholz, göreve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.
29 Mayıs 2023
@aa

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin, “Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak yeniden seçilmenizden dolayı sizi kutlamama izin verin.” ifadesini kullandı.

Türkiye ve Almanya arasındaki yakın insani, ekonomik ve siyasi ilişkilerin çok özel bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Steinmeier, “Birlikte ülkelerimiz arasındaki iyi ilişkilerin pekiştirilmesine katkıda bulunabilirsek bundan memnuniyet duyarım. Dünyada karşılaştığımız zorluklar bunu daha da önemli kılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“ALMANYA VE TÜRKİYE YAKIN MÜTTEFİKLERDİR”

Steinmeier, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni görev döneminde başarılar dileyerek, “Ülkenize barış, özgürlük ve refah, size de yönetiminizde başarılar diliyorum.” ifadesine yer verdi.

Almanya Başbaka’ı Scholz, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Almanya ve Türkiye yakın ortaklar ve müttefiklerdir, aynı zamanda güçlü sosyal ve ekonomik bağlara sahibiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçilmesinden dolayı kutluyorum. Şimdi ortak meselelerimizi yeni bir ivmeyle ilerletmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş