Toplum

IGMG Kuzey Hollanda KT Kur’an-ı Kerim Yarışması ve Hafızlık Töreni Yaptı

Avrupa 20. Kur’an-ı Kerim ve Tilavet Yarışması’nda Kuzey Hollanda Hollanda bölgesini temsil edecek adayların tespiti amacıyla yapılan bölge finali yarışmasında Elif Avdatek ile Rana Bektaş birinciliği elde etti.
Ceylan Sav-Tektaş
29 Mayıs 2023

İslam Toplumu Milli Görüş Kuzey Hollanda Bölge Kadınlar Teşkilatı (KT) Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması ve Hafızlık icazet töreni yaptı.

Avrupa 20. Kur’an-ı Kerim ve Tilavet Yarışması’nda Kuzey Hollanda Hollanda bölgesini temsil edecek adayların tespiti amacıyla yapılan bölge finali yarışmasında Elif Avdatek ile Rana Bektaş birinciliği elde etti.

Amsterdam Nisa kursundan yarışmaya katılan Elif Avdatek 10-13 yaş grubu birincisi olurken 14-18 yaş kategorisinde de yine Amsterdam Nisa kursundan Rana Bektaş birinciliği elde etti.

Bölge Kuran’ı Kerim Tilavet Yarışması finalinde şu yarışmacılar yer aldı:
10-13 Yaş Grubu: Efsa Altuner, Amersfoort Tuğra; Elif Avdatek, Amsterdam Nisa; Yüsra Doğan, Amsterdam İkra; Sümeyye Sude Apak, Zaandam Hicret ve Hafsa Adıgüzel, Utrecht Lale.

10-13 Yaş Grubu: Sadija Dervisevic, Amersfoort Tuğra; Rana Bektaş, Amsterdam Nisa; Belinay Yıldırım, Amsterdam İkra ve Nisanur Doğan, Utrecht Lale.

Hafızlık Taç ve Sertifikası

Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması programı dahilinde ayrıca 3 hafızeye hafızlık beleleri ve taçları verildi. Taçlarını alan hafızeler Zaandam Osmanlı şubesinden Zümra Han ve Belinay Kösali ile Utrecht şubesinden ise Şeymanur Karslı oldu.

Bu arada, Kuzey Hollanda bölgesindeki hafızlık kurumlarında çeyrek ve yarım hafıze olan 17 öğrenciye de sertifikaları takdim edildi.
Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması ve Hafızlık İcazet programına yoğun bir katılım oldu. Programa katılan ve öğrencileri tebrik eden Bölge Başkanı Mustafa Hamurcu Kur’an-ı Kerim eğitiminin, Avrupa’da ilk hafızlık kursunu başlatan Bölge İrşad Başkanı Ahmet Kaya ise hafızlığın önemine dikkat çekti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş